Beroepenwedstrijd Bouw 2024

Het SSPB Praktijkcentrum Bouw in Sappemeer organiseert op dinsdag 13 en woensdag 14 februari weer de jaarlijkse beroepenwedstrijden timmeren en metselen. Aletta leerlingen Jayden en Virgil van de afdeling praktijkonderwijs en vmbo-leerlingen Sander en Jordy van Winkler Prins doen ook mee.

De bouw zit te springen om goede vaklieden. Om jongeren enthousiast te maken voor de bouw organiseert onze samenwerkingspartner SSPB Praktijkcentrum Bouw jaarlijks regionale beroepenwedstrijden. Dit jaar krijgt dit evenement extra glans door de uitreiking van de ‘Odd Fellow Gouden Handen Award’. Het doel van deze award is te laten zien waar het vmbo, inclusief het praktijkonderwijs, voor staat: vakmensen afleveren met ‘Gouden Handen’. Jonge mensen die na hun opleiding een belangrijke plaats gaan innemen in de samenleving.

Op woensdag 7 februari zullen twaalf leerlingen van zeven verschillende scholen meedoen aan de timmerwedstrijd categorie praktijkonderwijs. Aan de hand van een bouwtekening maken zij een tuinbank. Iedere school mag twee leerlingen laten deelnemen aan de wedstrijd. Voor Winkler Prins doen Mayron en Charley mee.

Op 13 en 14 februari zijn de regionale beroepenwedstrijden vmbo bouw. Dan wordt er door 27 deelnemers van zeven vmbo-scholen uit de provincie Groningen gestreden in twee categorieën: timmeren en metselen. Aan de hand van gedetailleerde tekeningen realiseren de timmermannen een picknicktafel en zullen de metselaars het vereiste muurtje metselen en invoegen. Een vakkundige jury beoordeelt alle werkstukken op hun technische afwerking, nauwkeurigheid en let op de handvaardigheid van de deelnemers. Op 14 februari vindt om 15.30 uur in SSPB Praktijkcentrum Bouw in Sappemeer de feestelijke afsluiting van de wedstrijden plaats.

We wensen onze leerlingen veel succes!