PIT en de onderwaterdrone

Weer een leuke ontwikkeling op het gebied van sterk techniekonderwijs en op het gebied van samenwerking met regionale bedrijven, die onze leerlingen en het onderwijs op beide scholen mooie kansen biedt.

Tijdens de Noordelijke Promotiedagen, waar PIT zich presenteerde met dronetechniek en 3D-printen, kwamen we in contact het bedrijf Onderwaterscan uit Delfzijl die inspecties met onderwaterdrones (Remote Operated Vehicle) doet in plaats van met duikers. Tijdens het gesprek op de beurs zag directeur Bert Ottens potentiële kansen om leerlingen in te zetten voor het ontwikkelen van End Of Arm Tooling (EOAT). Hij sprak daarbij zelfs de nadrukkelijke wens uit om de verbinding te leggen met het onderwijs.

Op de afdeling PIE van het Aletta staat sinds vorig jaar een moderne 3D-printer die zelfs in het bedrijfsleven nog geen gemeengoed is. Deze 3D-printer is dagelijks in bedrijf en maakt intussen op verzoek van bedrijven en organisaties in de omgeving zo nu en dan onderdelen die zij niet (meer) kunnen bestellen. De leerlingen tekenen onder begeleiding van de docenten en technisch onderwijsassistenten de onderdelen en daarna worden ze geprint.

Inmiddels zijn de leerlingen ook in contact gebracht met deze technologie van de onderwaterdrones. Ze hebben kunnen stoeien met de bestuurbare onderwaterrobot van het bedrijf van Bert Ottens in zwembad De Kalkwijck in Hoogezand. Dit was tevens de aftrap van de samenwerking tussen PIT en de firma Onderwaterscan. Leerlingen zijn nu bezig met het ontwerpen van een tool voor de robotarm, zodat het bedrijf ook onderwatermonsters en bodemmonsters met de robot kan nemen in de nabije toekomst.

Lees het ook in De Regiokrant

Meer info over Onderwaterscan